Whatsapp Canlı Destek Butonu

Beslenme Danışmanı

Beslenme Danışmanı

Beslenme Danışmanı

Çağımızın en önemli hastalıklarından biri de hızlı kilo alımıdır. Giderek yaygınlaşan ve belli bir süre sonra başka hastalıklara davetiye çıkaran kilo alma veya obezite hastalığına zamanında müdahale etmek gerekir.  Özellikle dışarıda bilinçsizce tüketilen fastfood tarzı ürünler günümüz insanlarının kilo almalarına neden olmuştur. Ayrıca belli bir saatten sonra yağlı, unlu, şekerli besinlerden uzak durmak gerekir. Bunlarda kilo alımını etkileyen etmenlerden biridir. Kilo alma noktasında kendini kontrol edemeyenler ve sağlığını düşünen tüm bireyler beslenme danışmanlarından destek almaları gerekir. Böylece daha sağlıklı ve sorunsuz bir hayat sizi karşılayacaktır. Beslenme danışmanı ile ortak hareket edilecek ve yeme içme noktasında bazı kurallara uymak gerekecektir.

Beslenme Danışmanlığı Nasıl Bir Hizmettir?

Hayat kalitesini artırmak isteyen pek çok birey beslenme danışmanlığı hizmeti alıyor. Bu hizmeti alan kişilerin iyi bir beslenme danışmanı tercih etmeleri gerekir. Beslenme danışmanlığı yapan uzman kişiler, gelen bireylerin öncelikle var olan hastalıkları ile ilgili bazı testler yapıyor. Testler sonucu çıkan hastalıklar dikkate alınarak kişilere yemek programı uygulanıyor. Bu yemek programı ile insanların yeme alışkanlıkları düzeltilmeye çalışılıyor ve hangi saatlerde ne kadar besin almaları gereken belli kurallar vardır. Bu kurallar sayesinde insanlar sağlıklı yaşamayı hayat felsefesi haline getirecekler ve bu düzenli uygulanan programların bir zaman sonra yaşamlarının bir parçası olduğunu göreceklerdir. Beslenme danışmanlığı alan insanların hastalıklardan uzak ve daha pozitif bir bakış açısına sahip olduğunu görürüz.

Uzman Bir Beslenme Danışmanının Yapması Gerekenler

Beslenme danışmanıhazırladığı yemek listeleri ile gelen kişilerin yeme alışkanlıklarını düzenlemeye çalışan kişidir. Uzman bir beslenme danışmanı öncelikle gelen kişilere testler yapar ve hastalıkları doğrultusunda diyet listesi hazırlar. Hastaların yaşına ve cinsiyetlerine göre belirlemek ve buna uygun diyet listesi hazırlamak. Toplumu yemek yeme noktasında bilinçlendirmek için bazı etkinlikler oluşturmak. Ayrıca kişilerin yanlış beslenme düzenlerini araştırarak onları en doğru ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak için uğraşlar vermesi gerekir. Beslenme danışmanları ile ortak hareket eden kişilerin gayet başarılı sonuçlar aldığını, yaşam kalitelerinin artması sonucu yeme içmelerine dikkat ettiklerini görürüz.